Xiaomi Redmi Note 15 Special
Xiaomi Redmi Note 15 Special teknik özellikleri
Genel
| Marka adı | Xiaomi |
| Model | Redmi Note 15 Special |
| Duyuruldu | Perşembe, 02 Nisan 2026 |
| Piyasaya sürüldü | Salı, 07 Nisan 2026 |
| Durum | Satışta |
| Fiyatlar | €190 |
Tasarım
| Yükseklik | 164 mm (6.46 inç) |
| Genişlik | 75.4 mm (2.97 inç) |
| Kalınlık | 7.4 mm (0.29 inç) |
| Ağırlık | 178 g (6.28 oz) |
| Kasa malzemeleri | Arka: Plastik veya eko deri Çerçeve: Plastik Ön: Cam |
| Renkler | Siyah, Kırmızı, Beyaz |
| Dayanıklılık | Toza karşı tam korumalı ve suya dayanıklı (yüksek basınçlı su jetleri) |
| Dayanıklılık sertifikaları | IP66 |
Ekran
| Ekran türü | AMOLED |
| Ekran boyutu | 6.77 inç |
| Çözünürlük | 1080 × 2392 piksel |
| Yenileme hızı | 120 Hz |
| Piksel yoğunluğu | 388 ppi |
| Ekran / gövde oranı | ≈ 89.7% |
| Maksimum parlaklık | 3200 cd/m² |
| Ekran koruması | Dayanıklılık veya aşırı koşullarda kullanım garanti edilmez, Düşmeye dayanıklı (1,7 m'ye kadar), MIL-STD-810H uyumlu |
| Dokunmatik ekran | Evet |
| Ekran özellikleri | 3840Hz PWM Dimming Kapasitif dokunmatik ekran Çoklu dokunmatik ekran |
Donanım
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 6 Gen 3 |
| CPU çekirdekleri | 8 |
| CPU üretim teknolojisi | 4 nm |
| CPU frekansı | 2.4 GHz |
| CPU mimarisi | 64-bit |
| Mikromimari | 4x 2.4 GHz – Cortex-A78 4x 1.8 GHz – Cortex-A55 |
| Bellek tipi | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 710 |
| RAM | 6GB, 8GB |
| Depolama | 128GB, 256GB |
| Depolama tipi | UFS 2.2 |
| Varyantlar | 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Harici depolama | Evet |
| Kart yuvaları | microSDXC |
Yazılım
| İşletim sistemi | Android 15 (Vanilla Ice Cream), en fazla 4 ana Android güncellemesi ile |
| Kullanıcı arayüzü | HyperOS 3 |
Ana kamera
| Kamera yetenekleri | Evet |
| Çift kamera | 50 MP, ƒ/1.8 ( Geniş açı ), 0.61 μm, 1/2.88" Sensör boyutu PDAF 2 MP ( Yardımcı lens ) |
| Flaş desteği | Evet |
| Flaş türü | LED flaş |
| Özellikler | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) Panorama |
| Video desteği | Evet |
| Video çözünürlüğü | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
| Video özellikleri | Gyro-EIS |
Ön kamera
| Kamera yetenekleri | Evet |
| Tek kamera | 20 MP, ƒ/2.2 ( Geniş açı ), 1/4" Sensör boyutu |
| Video desteği | Evet |
| Video çözünürlüğü | 1080p @ 30 fps |
Batarya
| Tür | Li-Ion |
| Kapasite | 5800 mAh |
| Kablolu şarj hızı | 45 W |
| Özellikler | Ters kablolu şarj |
Ağ
| SIM kart sayısı | Çift SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE desteği | Evet |
| Veri hızı | 5G, LTE, HSPA |
| 2G bantları | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G bantları | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| 4G bantları | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b8 (900), b28 (700), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| 5G bantları | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n8 (900), n28 (700), n40 (2300), n78 (3500 MHz) |
Bağlantılar
| Wi-Fi desteği | Evet ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi özellikleri | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Evet, v5.1 |
| USB portları | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB özellikleri | USB ile şarj, USB Yığın Depolama Aygıtı (UMS) |
| GPS desteği | Evet |
| GPS özellikleri | BDS (B1I & B1C), GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC desteği | Hayır |
Multimedya
| Hoparlör | Evet |
| Kulaklık girişi | Hayır |
| Ses türü | 24-bit/192kHz Hi-Res ses, Dolby Atmos, Stereo hoparlörler |
| FM radyo | Hayır |
Özellikler
| Sensörler | İvmeölçer Pusula Jiroskop Ekran altı optik parmak izi sensörü Sanal yakınlık sensörü |
Yasal uyarı: Bu sayfadaki bilgilerin %100 doğru olduğunu garanti edemeyiz.
Xiaomi Redmi Note 15 Special görselleri
Sıkça sorulan sorular
-
Xiaomi Redmi Note 15 Special fiyatı nedir?
Xiaomi Redmi Note 15 Special fiyatı €190, ilerleyen günlerde değişiklik gösterebilir.
-
Xiaomi Redmi Note 15 Special çıkış tarihi nedir?
Xiaomi Redmi Note 15 Special, Salı, 07 Nisan 2026 tarihinde resmi olarak piyasaya çıktı.
-
Xiaomi Redmi Note 15 Special mağazalarda var mı?
Evet, Xiaomi Redmi Note 15 Special hâlâ üretimde olduğu için mağazalarda satılıyor.
-
Xiaomi Redmi Note 15 Special ağırlığı nedir?
Xiaomi Redmi Note 15 Special yaklaşık 178 gram ağırlığındadır.
-
Xiaomi Redmi Note 15 Special ekran boyutu nedir?
Xiaomi Redmi Note 15 Special ekranı 6.77 inç ölçüsündedir.
-
Xiaomi Redmi Note 15 Special 5G ağlarını destekliyor mu?
Evet, Xiaomi Redmi Note 15 Special n1, n3, n5, n8, n28, n40, n78 bantlarında 5G ağ desteği sunuyor.
-
Xiaomi Redmi Note 15 Special kaç kameraya sahip?
Xiaomi Redmi Note 15 Special, arkada Çift kamera ve önde Tek kamera bulunuyor.