Xiaomi Poco X8 Pro
Xiaomi Poco X8 Pro teknik özellikleri
Genel
| Marka adı | Xiaomi |
| Model | Poco X8 Pro |
| Model takma adı | 2511FPC34G (Global) |
| Duyuruldu | Salı, 17 Mart 2026 |
| Piyasaya sürüldü | Salı, 17 Mart 2026 |
| Durum | Satışta |
| Fiyatlar | £269 €309.90 $419.99 |
Tasarım
| Yükseklik | 157.5 mm (6.20 inç) |
| Genişlik | 75.2 mm (2.96 inç) |
| Kalınlık | 8.4 mm (0.33 inç) |
| Ağırlık | 201 g (7.09 oz) |
| Kasa malzemeleri | Çerçeve: Alüminyum Ön: Gorilla Glass 7i |
| Renkler | Siyah, Yeşil, Beyaz |
| Dayanıklılık | Toza ve suya dayanıklı (yüksek basınçlı su jetlerine dayanır; 1,5 m'ye kadar 30 dakika boyunca suya daldırılabilir) |
| Dayanıklılık sertifikaları | IP68, IP69K |
Ekran
| Ekran türü | AMOLED |
| Ekran boyutu | 6.59 inç |
| Çözünürlük | 1268 × 2756 piksel |
| Yenileme hızı | 120 Hz |
| En-boy oranı | 19.5:9 |
| Piksel yoğunluğu | 460 ppi |
| Ekran / gövde oranı | ≈ 89.8% |
| Maksimum parlaklık | 3500 cd/m² |
| Ekran koruması | Corning Gorilla Glass 7i camı, Mohs seviye 5 |
| Dokunmatik ekran | Evet |
| Çerçevesiz ekran | Evet |
| Ekran özellikleri | 3840Hz PWM Dimming 68 milyar renk Kapasitif dokunmatik ekran Dolby Vision HDR10+ Çoklu dokunmatik ekran |
Donanım
| Yonga seti | MediaTek Dimensity 8500 Ultra |
| CPU çekirdekleri | 8 |
| CPU üretim teknolojisi | 4 nm |
| CPU frekansı | 3400 MHz |
| CPU mimarisi | 64-bit |
| Mikromimari | 1x 3.4 GHz – Cortex-A725 3x 3.2 GHz – Cortex-A725 4x 2.2 GHz – Cortex-A725 |
| Bellek tipi | LPDDR5X |
| GPU | ARM Mali-G720 MC8 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Depolama | 256GB, 512GB |
| Depolama tipi | UFS 4.1 |
| Varyantlar | 256GB 8GB RAM 512GB 8GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Harici depolama | Hayır |
Yazılım
| İşletim sistemi | Android 16 (Baklava) |
| Kullanıcı arayüzü | HyperOS 3 |
Ana kamera
| Kamera yetenekleri | Evet |
| Çift kamera | 50 MP, ƒ/1.5, 26 mm ( Geniş açı ), 0.8 μm, 1/1.95" Sensör boyutu Optik görüntü sabitleme (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 15 mm ( Ultra geniş açı ), 1.12 μm, 1/4.0" Sensör boyutu |
| Flaş desteği | Evet |
| Flaş türü | LED flaş |
| Özellikler | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) Panorama |
| Video desteği | Evet |
| Video çözünürlüğü | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240/960 fps |
| Video özellikleri | Gyro-EIS, HDR10+ |
Ön kamera
| Kamera yetenekleri | Evet |
| Tek kamera | 20 MP, ƒ/2.2 ( Geniş açı ), 1/4" Sensör boyutu |
| Video desteği | Evet |
| Video çözünürlüğü | 1080p @ 30/60 fps |
Batarya
| Tür | Si/C Li-Ion |
| Kapasite | 6500 mAh |
| Kablolu şarj hızı | 100 W |
| Özellikler | Ters kablolu şarj Kablolu şarj ile 0’dan 100%’e 48 dakikada (belirtildiği gibi) |
Ağ
| SIM kart sayısı | Çift SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE desteği | Evet |
| Veri hızı | 5G, LTE, HSPA |
| 2G bantları | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G bantları | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G bantları | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| 5G bantları | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n71 (600), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Bağlantılar
| Wi-Fi desteği | Evet ( Wi-Fi 6 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Wi-Fi özellikleri | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Evet, v6.0 |
| USB portları | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB özellikleri | USB ile şarj, USB Yığın Depolama Aygıtı (UMS) |
| GPS desteği | Evet |
| GPS özellikleri | BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS, GPS (L1 & L5), NavIC (L5), QZSS (L1 & L5) |
| NFC desteği | Evet |
Multimedya
| Hoparlör | Evet |
| Kulaklık girişi | Hayır |
| Ses türü | 24-bit/192kHz Hi-Res ses, Dolby Atmos, Yüksek çözünürlüklü kablosuz ses, Stereo hoparlörler |
| FM radyo | Hayır |
Özellikler
| Sensörler | İvmeölçer Pusula Jiroskop Ekran altı optik parmak izi sensörü Yakınlık sensörü |
| Özel özellikler | Programlanabilir güç kaynağı (PPS) USB Power Delivery 3.0 |
Yasal uyarı: Bu sayfadaki bilgilerin %100 doğru olduğunu garanti edemeyiz.
Xiaomi Poco X8 Pro görselleri
Sıkça sorulan sorular
-
Xiaomi Poco X8 Pro fiyatı nedir?
Xiaomi Poco X8 Pro fiyatı €309.90, ilerleyen günlerde değişiklik gösterebilir.
-
Xiaomi Poco X8 Pro çıkış tarihi nedir?
Xiaomi Poco X8 Pro, Salı, 17 Mart 2026 tarihinde resmi olarak piyasaya çıktı.
-
Xiaomi Poco X8 Pro mağazalarda var mı?
Evet, Xiaomi Poco X8 Pro hâlâ üretimde olduğu için mağazalarda satılıyor.
-
Xiaomi Poco X8 Pro ağırlığı nedir?
Xiaomi Poco X8 Pro yaklaşık 201 gram ağırlığındadır.
-
Xiaomi Poco X8 Pro ekran boyutu nedir?
Xiaomi Poco X8 Pro ekranı 6.59 inç ölçüsündedir.
-
Xiaomi Poco X8 Pro 5G ağlarını destekliyor mu?
Evet, Xiaomi Poco X8 Pro n1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n26, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n71, n77, n78 bantlarında 5G ağ desteği sunuyor.
-
Xiaomi Poco X8 Pro kaç kameraya sahip?
Xiaomi Poco X8 Pro, arkada Çift kamera ve önde Tek kamera bulunuyor.