Xiaomi 17
Xiaomi 17 teknik özellikleri
Genel
| Marka adı | Xiaomi |
| Model | 17 |
| Model takma adı | 25113PN0EG (Global) |
| Duyuruldu | Perşembe, 25 Eylül 2025 |
| Piyasaya sürüldü | Cumartesi, 27 Eylül 2025 |
| Durum | Satışta |
| Fiyatlar | $689.99 €889 £699 ₹99,094 |
Tasarım
| Yükseklik | 151.1 mm (5.95 inç) |
| Genişlik | 71.8 mm (2.83 inç) |
| Kalınlık | 8.1 mm (0.32 inç) |
| Ağırlık | 191 g (6.74 oz) |
| Kasa malzemeleri | back glass frame aluminum front xiaomi dragon crystal glass |
| Renkler | black, blue, green, pink, white |
| Dayanıklılık | dust tight and water resistant submersible up to 1 5m for 30 minutes |
| Dayanıklılık sertifikaları | IP68 |
Ekran
| Ekran türü | ltpo amoled |
| Ekran boyutu | 6.3 inç |
| Çözünürlük | 1220 × 2656 piksel |
| Yenileme hızı | 2160 Hz |
| En-boy oranı | 19.5:9 |
| Piksel yoğunluğu | 460 ppi |
| Ekran / gövde oranı | ≈ 91.1% |
| Maksimum parlaklık | 3500 cd/m² |
| Ekran koruması | mohs level 6, xiaomi dragon crystal glass china, xiaomi shield glass |
| Dokunmatik ekran | Evet |
| Çerçevesiz ekran | Evet |
| Ekran özellikleri | 2160hz pwm dimming 68 billion colors capacitive touchscreen dolby vision hdr10 plus hdr vivid multi touch display |
Donanım
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| CPU çekirdekleri | 8 |
| CPU üretim teknolojisi | 3 nm |
| CPU frekansı | 4.6 GHz |
| CPU mimarisi | 64-bit |
| Mikromimari | 2x 4.6 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.62 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Bellek tipi | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 840 @1.20 GHz |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Depolama | 256GB, 512GB, 1TB |
| Depolama tipi | UFS 4.1 |
| Varyantlar | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Harici depolama | Hayır |
Yazılım
| İşletim sistemi | Android 16 (Baklava), en fazla 4 ana Android güncellemesi ile |
| Kullanıcı arayüzü | hyperos 3 |
Ana kamera
| Kamera yetenekleri | Evet |
| Üçlü kamera | 50 MP, ƒ/1.7, 23 mm ( Geniş açı ), 1.2 μm, 1/1.31" Sensör boyutu dual pixel pdaf optical image stabilization ois 50 MP, ƒ/2.0, 60 mm ( Telefoto ), 0.64 μm, x2.6 Optik zoom, 1/2.76" Sensör boyutu optical image stabilization ois pdaf 10cm 50 MP, ƒ/2.4, 17 mm, 102° ( Ultra geniş açı ), 0.64 μm, 1/2.76" Sensör boyutu |
| Flaş desteği | Evet |
| Flaş türü | Çift LED çift tonlu flaş |
| Özellikler | color spectrum sensor high dynamic range hdr laser autofocus leica lens panorama |
| Video desteği | Evet |
| Video çözünürlüğü | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240/960 fps 720p @ 1920 fps |
| Video özellikleri | 10 bit dolby vision hdr, 10 bit log, gyro eis, hdr, hdr10 plus |
Ön kamera
| Kamera yetenekleri | Evet |
| Tek kamera | 50 MP, ƒ/2.2, 21 mm ( Geniş açı ), 0.61 μm, 1/2.88" Sensör boyutu pdaf |
| Özellikler | high dynamic range hdr panorama |
| Video desteği | Evet |
| Video çözünürlüğü | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Video özellikleri | gyro eis, hdr10 plus |
Batarya
| Tür | Si/C Li-Ion (Global) Si/C Li-Ion (China) |
| Kapasite | 6330 mAh (Global) 7000 mAh (China) |
| Kablolu şarj hızı | 100 W |
| Kablosuz şarj desteği | Evet |
| Kablosuz şarj hızı | 50 W |
| Hızlı şarj desteği | Evet |
| Özellikler | reverse wired charging reverse wireless charging |
Ağ
| SIM kart sayısı | Çift SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) Çift SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM + eSIM) |
| VoLTE desteği | Evet |
| Veri hızı | 5G, LTE, HSPA |
| 2G bantları | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G bantları | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G bantları | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| 5G bantları | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n18 (850), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n71 (600), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500), n80 (1800), n81 (900), n83 (700), n84 (2100), n89 (850 MHz) |
Bağlantılar
| Wi-Fi desteği | Evet ( Wi-Fi 7 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Wi-Fi özellikleri | dual band, wi fi direct |
| Bluetooth | Evet, v5.4 |
| USB portları | USB Type-C 3.2 DisplayPort USB On-The-Go |
| USB özellikleri | usb charging, usb mass storage device ums |
| GPS desteği | Evet |
| GPS özellikleri | bds b1i b1c b2a, galileo e1 e5a, glonass, gps l1 l5, navic l5, qzss l1 l5 |
| NFC desteği | Evet |
Multimedya
| Hoparlör | Evet |
| Kulaklık girişi | Hayır |
| Ses türü | 24 bit 192khz high resolution audio, dolby atmos, high resolution wireless audio, snapdragon sound, stereo speakers |
| FM radyo | Hayır |
Özellikler
| Sensörler | accelerometer barometer compass gyroscope proximity sensor ultrasonic under display fingerprint sensor |
| Özel özellikler | programmable power supply pps quick charge 3 plus usb power delivery 3 0 |
Yasal uyarı: Bu sayfadaki bilgilerin %100 doğru olduğunu garanti edemeyiz.
Xiaomi 17 görselleri
Sıkça sorulan sorular
-
Xiaomi 17 fiyatı nedir?
Xiaomi 17 fiyatı €889, ilerleyen günlerde değişiklik gösterebilir.
-
Xiaomi 17 çıkış tarihi nedir?
Xiaomi 17, Cumartesi, 27 Eylül 2025 tarihinde resmi olarak piyasaya çıktı.
-
Xiaomi 17 mağazalarda var mı?
Evet, Xiaomi 17 hâlâ üretimde olduğu için mağazalarda satılıyor.
-
Xiaomi 17 ağırlığı nedir?
Xiaomi 17 yaklaşık 191 gram ağırlığındadır.
-
Xiaomi 17 ekran boyutu nedir?
Xiaomi 17 ekranı 6.3 inç ölçüsündedir.
-
Xiaomi 17 5G ağlarını destekliyor mu?
Evet, Xiaomi 17 n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n18, n20, n25, n26, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n71, n75, n77, n78, n80, n81, n83, n84, n89 bantlarında 5G ağ desteği sunuyor.
-
Xiaomi 17 kaç kameraya sahip?
Xiaomi 17, arkada Üçlü kamera ve önde Tek kamera bulunuyor.