Vivo Y73s
Vivo Y73s teknik özellikleri
Genel
| Marka adı | Vivo |
| Model | Y73s |
| Model takma adı | V2031A (Global) |
| Duyuruldu | Cuma, 16 Ekim 2020 |
| Piyasaya sürüldü | Cuma, 16 Ekim 2020 |
| Durum | Üretimden kalktı |
| Fiyatlar | €280 |
Tasarım
| Yükseklik | 161 mm (6.34 inç) |
| Genişlik | 74 mm (2.91 inç) |
| Kalınlık | 7.8 mm (0.31 inç) |
| Ağırlık | 171 g (6.03 oz) |
| Renkler | Siyah, Gümüş |
Ekran
| Ekran türü | AMOLED |
| Ekran boyutu | 6.44 inç |
| Çözünürlük | 1080 × 2400 piksel |
| En-boy oranı | 20:9 |
| Piksel yoğunluğu | 409 ppi |
| Ekran / gövde oranı | ≈ 84% |
| Dokunmatik ekran | Evet |
| Çerçevesiz ekran | Evet |
| Ekran özellikleri | HDR10 |
Donanım
| Yonga seti | MediaTek Dimensity 720 |
| CPU çekirdekleri | 8 |
| CPU üretim teknolojisi | 7 nm |
| CPU frekansı | 2 GHz |
| CPU mimarisi | 64-bit |
| Mikromimari | Cortex-A76 Cortex-A55 |
| Bellek tipi | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC3 |
| RAM | 6GB, 8GB |
| Depolama | 128GB, 256GB |
| Depolama tipi | UFS 2.1 |
| Varyantlar | 128GB 6GB RAM 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM |
| Harici depolama | Hayır |
Yazılım
| İşletim sistemi | Android 10 (Quince Tart) |
| Kullanıcı arayüzü | Funtouch 10.5 |
Ana kamera
| Kamera yetenekleri | Evet |
| Üçlü kamera | 48 MP, ƒ/1.8, 26 mm ( Geniş açı ), 0.8 μm, 1/2.0" Sensör boyutu PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 16 mm, 120° ( Ultra geniş açı ), 1.12 μm, 1/4.0" Sensör boyutu 0.08 MP ( Yardımcı lens ) |
| Flaş desteği | Evet |
| Flaş türü | LED flaş |
| Özellikler | Otomatik flaş Sürekli çekim modu Dijital zoom Pozlama telafisi Yüz tanıma Yüksek Dinamik Aralık (HDR) ISO ayarları Panorama Odaklamak için dokunun |
| Video desteği | Evet |
| Video çözünürlüğü | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
| Video özellikleri | Gyro-EIS |
Ön kamera
| Kamera yetenekleri | Evet |
| Tek kamera | 16 MP, ƒ/2.0 ( Geniş açı ) |
| Özellikler | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) |
| Video desteği | Evet |
| Video çözünürlüğü | 1080p @ 30 fps |
Batarya
| Kapasite | 4100 mAh |
| Kablolu şarj hızı | 18 W |
| Hızlı şarj desteği | Evet |
Ağ
| SIM kart sayısı | Çift SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE desteği | Evet |
| Veri hızı | 5G, LTE, HSPA |
| 2G bantları | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 / 1900 MHz |
| 3G bantları | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G bantları | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b8 (900), b19 (800), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| 5G bantları | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n28 (700), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Bağlantılar
| Wi-Fi desteği | Evet ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi özellikleri | Dual-band, Mobil Erişim Noktası, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Evet, v5.1 |
| USB portları | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB özellikleri | USB ile şarj, USB Yığın Depolama Aygıtı (UMS) |
| GPS desteği | Evet |
| GPS özellikleri | GPS, BDS, GALILEO, GLONASS |
| NFC desteği | Hayır |
Multimedya
| Hoparlör | Evet |
| Kulaklık girişi | Evet |
| FM radyo | Hayır |
Özellikler
| Sensörler | İvmeölçer Pusula / Manyetometre Parmak izi sensörü Yakınlık sensörü |
Yasal uyarı: Bu sayfadaki bilgilerin %100 doğru olduğunu garanti edemeyiz.
Vivo Y73s görselleri
Sıkça sorulan sorular
-
Vivo Y73s fiyatı nedir?
Vivo Y73s fiyatı €280, ilerleyen günlerde değişiklik gösterebilir.
-
Vivo Y73s çıkış tarihi nedir?
Vivo Y73s, Cuma, 16 Ekim 2020 tarihinde resmi olarak piyasaya çıktı.
-
Vivo Y73s mağazalarda var mı?
Hayır, Vivo Y73s üretimden kalktığı için resmi mağazalarda yok. Yine de satıcılarda bulabilirsiniz.
-
Vivo Y73s ağırlığı nedir?
Vivo Y73s yaklaşık 171 gram ağırlığındadır.
-
Vivo Y73s ekran boyutu nedir?
Vivo Y73s ekranı 6.44 inç ölçüsündedir.
-
Vivo Y73s 5G ağlarını destekliyor mu?
Evet, Vivo Y73s n1, n3, n28, n41, n77, n78 bantlarında 5G ağ desteği sunuyor.
-
Vivo Y73s kaç kameraya sahip?
Vivo Y73s, arkada Üçlü kamera ve önde Tek kamera bulunuyor.