Vivo Y600 Pro
Vivo Y600 Pro teknik özellikleri
Genel
| Marka adı | Vivo |
| Model | Y600 Pro |
| Model takma adı | V2561A (Global) |
| Duyuruldu | Pazartesi, 27 Nisan 2026 |
| Piyasaya sürüldü | Pazartesi, 27 Nisan 2026 |
| Durum | Satışta |
| Fiyatlar | €250 |
Tasarım
| Yükseklik | 163.9 mm (6.45 inç) |
| Genişlik | 76.5 mm (3.01 inç) |
| Kalınlık | 8.2 mm (0.32 inç) |
| Ağırlık | 221 g (7.80 oz) |
| Renkler | Siyah, Mavi, Altın, Mor |
| Dayanıklılık | Toz ve suya dayanıklı (yüksek basınçlı su jetlerine dayanır; 1,5 m’ye kadar 24 saat boyunca suya daldırılabilir) |
| Dayanıklılık sertifikaları | IP68, IP69 |
Ekran
| Ekran türü | AMOLED |
| Ekran boyutu | 6.83 inç |
| Çözünürlük | 1260 × 2800 piksel |
| Yenileme hızı | 120 Hz |
| En-boy oranı | 20:9 |
| Piksel yoğunluğu | 450 ppi |
| Ekran / gövde oranı | ≈ 89.8% |
| Dokunmatik ekran | Evet |
| Çerçevesiz ekran | Evet |
| Ekran özellikleri | 1 milyar renk 4320Hz PWM Dimming Kapasitif dokunmatik ekran Çoklu dokunmatik ekran |
Donanım
| Yonga seti | Mediatek Dimensity 7300 Energy |
| CPU çekirdekleri | 8 |
| CPU üretim teknolojisi | 4 nm |
| CPU frekansı | 2.5 GHz |
| CPU mimarisi | 64-bit |
| Mikromimari | 4x 2.5 GHz – Cortex-A78 4x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Bellek tipi | LPDDR5 |
| GPU | ARM Mali-G615 MC2 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Depolama | 128GB, 256GB, 512GB |
| Depolama tipi | UFS 3.1 |
| Varyantlar | 128GB 8GB RAM 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 8GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Harici depolama | Hayır |
Yazılım
| İşletim sistemi | Android 16 (Baklava) |
| Kullanıcı arayüzü | OriginOS 6 |
Ana kamera
| Kamera yetenekleri | Evet |
| Tek kamera | 50 MP, ƒ/1.8 ( Geniş açı ) PDAF |
| Flaş desteği | Evet |
| Flaş türü | LED flaş |
| Özellikler | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) Panorama |
| Video özellikleri | Gyro-EIS |
Ön kamera
| Kamera yetenekleri | Evet |
| Tek kamera | 32 MP, ƒ/2.5 ( Geniş açı ) |
| Özellikler | Panorama |
Batarya
| Tür | Si/C Li-Ion |
| Kapasite | 10200 mAh |
| Kablolu şarj hızı | 90 W |
| Özellikler | Ters kablolu şarj |
Ağ
| SIM kart sayısı | Çift SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE desteği | Evet |
| Veri hızı | 5G, LTE, HSPA |
| 2G bantları | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G bantları | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G bantları | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| 5G bantları | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Bağlantılar
| Wi-Fi desteği | Evet ( Wi-Fi 6 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Wi-Fi özellikleri | Dual-band |
| Bluetooth | Evet, v5.4 |
| USB portları | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB özellikleri | USB ile şarj, USB Yığın Depolama Aygıtı (UMS) |
| GPS desteği | Evet |
| GPS özellikleri | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC desteği | Evet |
Multimedya
| Hoparlör | Evet |
| Kulaklık girişi | Hayır |
| Ses türü | Stereo hoparlörler |
| FM radyo | Hayır |
Özellikler
| Sensörler | İvmeölçer Pusula Jiroskop Ekran altı optik parmak izi sensörü Yakınlık sensörü |
Yasal uyarı: Bu sayfadaki bilgilerin %100 doğru olduğunu garanti edemeyiz.
Vivo Y600 Pro görselleri
Sıkça sorulan sorular
-
Vivo Y600 Pro fiyatı nedir?
Vivo Y600 Pro fiyatı €250, ilerleyen günlerde değişiklik gösterebilir.
-
Vivo Y600 Pro çıkış tarihi nedir?
Vivo Y600 Pro, Pazartesi, 27 Nisan 2026 tarihinde resmi olarak piyasaya çıktı.
-
Vivo Y600 Pro mağazalarda var mı?
Evet, Vivo Y600 Pro hâlâ üretimde olduğu için mağazalarda satılıyor.
-
Vivo Y600 Pro ağırlığı nedir?
Vivo Y600 Pro yaklaşık 221 gram ağırlığındadır.
-
Vivo Y600 Pro ekran boyutu nedir?
Vivo Y600 Pro ekranı 6.83 inç ölçüsündedir.
-
Vivo Y600 Pro 5G ağlarını destekliyor mu?
Evet, Vivo Y600 Pro n1, n2 bantlarında 5G ağ desteği sunuyor.
-
Vivo Y600 Pro kaç kameraya sahip?
Vivo Y600 Pro, arkada Tek kamera ve önde Tek kamera bulunuyor.