Vivo X300 Ultra
Vivo X300 Ultra teknik özellikleri
Genel
| Marka adı | Vivo |
| Model | X300 Ultra |
| Model takma adı | V2547A (Global) V2547DA (Global) V2536A (Global) V2562 (Global) |
| Duyuruldu | Pazartesi, 30 Mart 2026 |
| Piyasaya sürüldü | Cuma, 03 Nisan 2026 |
| Durum | Çok yakında |
| Fiyatlar | €880 |
Tasarım
| Yükseklik | 163 mm (6.42 inç) |
| Genişlik | 76.8 mm (3.02 inç) |
| Kalınlık | 8.2 mm (0.32 inç) |
| Ağırlık | 232 g (8.18 oz) |
| Kasa malzemeleri | Arka: Cam Çerçeve: Alüminyum Ön: Cam |
| Renkler | Siyah, Yeşil, Gümüş |
| Dayanıklılık | Toz geçirmez ve suya dayanıklı (30 dakika boyunca 1,5 m derinliğe kadar daldırılabilir) |
| Dayanıklılık sertifikaları | IP69, IP68 |
Ekran
| Ekran türü | LTPO AMOLED |
| Ekran boyutu | 6.82 inç |
| Çözünürlük | 1440 × 3168 piksel |
| Yenileme hızı | 144 Hz |
| Piksel yoğunluğu | 510 ppi |
| Ekran / gövde oranı | ≈ 90.3% |
| Ekran koruması | Armor Cam, Mohs seviye 4 |
| Dokunmatik ekran | Evet |
| Ekran özellikleri | 1 milyar renk 2160Hz PWM Dimming Kapasitif dokunmatik ekran Dolby Vision HDR10+ HDR Vivid Çoklu dokunmatik ekran Ultra HDR görüntü desteği |
Donanım
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| CPU çekirdekleri | 8 |
| CPU üretim teknolojisi | 3 nm |
| CPU frekansı | 4.6 GHz |
| CPU mimarisi | 64-bit |
| Mikromimari | 2x 4.6 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.62 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Bellek tipi | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 840 @1.20 GHz |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Depolama | 256GB, 512GB, 1TB |
| Depolama tipi | UFS 4.1 |
| Varyantlar | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Harici depolama | Hayır |
Yazılım
| İşletim sistemi | Android 16 (Baklava) |
| Kullanıcı arayüzü | OriginOS 6 |
Ana kamera
| Kamera yetenekleri | Evet |
| Üçlü kamera | 200 MP, ƒ/1.9, 35 mm ( Geniş açı ), 0.7 μm, 1/1.12" Sensör boyutu gimbal OIS PDAF 200 MP, ƒ/2.7, 85 mm ( Periskop telefoto ), 0.56 μm, x3.7 Optik zoom, 1/1.4" Sensör boyutu Multi-Directional PDAF Optik görüntü sabitleme (OIS) 50 MP, ƒ/2.0, 14 mm, 116° ( Ultra geniş açı ), 1.22 μm, 1/1.28" Sensör boyutu Dual-Pixel PDAF Optik görüntü sabitleme (OIS) |
| Flaş desteği | Evet |
| Flaş türü | LED flaş |
| Özellikler | 3D LUT import Renk spektrum sensörü Yüksek Dinamik Aralık (HDR) Lazer otomatik odaklama Panorama Zeiss optik Zeiss T* lens kaplaması |
| Video desteği | Evet |
| Video çözünürlüğü | 4320p @ 30 fps 2160p @ 24/30/60/120 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
| Video özellikleri | 10-bit LOG, Dolby Vision HDR, Gyro-EIS, HDR10+ |
Ön kamera
| Kamera yetenekleri | Evet |
| Tek kamera | 50 MP, ƒ/2.5, 24 mm ( Geniş açı ), 0.64 μm, 1/2.76" Sensör boyutu Otomatik odaklama (AF) |
| Özellikler | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) |
| Video desteği | Evet |
| Video çözünürlüğü | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Video özellikleri | Gyro-EIS, HDR |
Batarya
| Tür | Si/C Li-Ion (Global) Si/C Li-Ion (Avrupa) |
| Kapasite | 6600 mAh (Global) 6400 mAh (Avrupa) |
| Kablolu şarj hızı | 100 W |
| Kablosuz şarj desteği | Evet |
| Kablosuz şarj hızı | 40 W |
| Özellikler | Ters kablolu şarj Ters kablosuz şarj |
Ağ
| SIM kart sayısı | Çift SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE desteği | Evet |
| Veri hızı | 5G, LTE, HSPA |
| 2G bantları | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G bantları | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 / 1800 MHz |
| 4G bantları | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b43 (3700), b48 (3800), b66 (1700 MHz) |
| 5G bantları | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n18 (850), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700), n80 (1800), n81 (900), n83 (700), n84 (2100), n89 (850 MHz) |
Bağlantılar
| Wi-Fi desteği | Evet ( Wi-Fi 7 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Wi-Fi özellikleri | Dual-band |
| Bluetooth | Evet, v5.4 |
| USB portları | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go DisplayPort |
| USB özellikleri | USB ile şarj, USB Yığın Depolama Aygıtı (UMS) |
| GPS desteği | Evet |
| GPS özellikleri | BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS, GPS (L1 & L5), QZSS (L1 & L5) |
| NFC desteği | Evet |
Multimedya
| Hoparlör | Evet |
| Kulaklık girişi | Hayır |
| Ses türü | 24-bit/192kHz Hi-Res ses, Stereo hoparlörler |
| FM radyo | Hayır |
Özellikler
| Sensörler | İvmeölçer Pusula Jiroskop Yakınlık sensörü Ekran altı ultrasonik parmak izi sensörü |
| Özel özellikler | Uydu üzerinden Acil SOS (mesajlar ve aramalar) - yalnızca 16 GB + 1 TB modelinde mevcut İsteğe bağlı ek zoom lensleri:200 mm, 2,35x optik zoom, OIS, Zeiss optikleri400 mm, 4,7x optik zoom, OIS, Zeiss optikleri Programlanabilir güç kaynağı (PPS) Quick Charge Evrensel Hızlı Şarj Spesifikasyonu (UFCS) USB Power Delivery |
Yasal uyarı: Bu sayfadaki bilgilerin %100 doğru olduğunu garanti edemeyiz.
Vivo X300 Ultra görselleri
Sıkça sorulan sorular
-
Vivo X300 Ultra fiyatı nedir?
Vivo X300 Ultra fiyatı €880, ilerleyen günlerde değişiklik gösterebilir.
-
Vivo X300 Ultra için beklenen çıkış tarihi nedir?
Vivo X300 Ultra, Cuma, 03 Nisan 2026 tarihinde satışa sunulacak.
-
Vivo X300 Ultra mağazalarda var mı?
Hayır, Vivo X300 Ultra henüz piyasaya çıkmadığı için resmi mağazalarda satılmıyor.
-
Vivo X300 Ultra ağırlığı nedir?
Vivo X300 Ultra yaklaşık 232 gram ağırlığındadır.
-
Vivo X300 Ultra ekran boyutu nedir?
Vivo X300 Ultra ekranı 6.82 inç ölçüsündedir.
-
Vivo X300 Ultra 5G ağlarını destekliyor mu?
Evet, Vivo X300 Ultra n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n18, n20, n25, n26, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n77, n78, n79, n80, n81, n83, n84, n89 bantlarında 5G ağ desteği sunuyor.
-
Vivo X300 Ultra kaç kameraya sahip?
Vivo X300 Ultra, arkada Üçlü kamera ve önde Tek kamera bulunuyor.