Vivo X300 FE
Vivo X300 FE teknik özellikleri
Genel
| Marka adı | Vivo |
| Model | X300 FE |
| Model takma adı | V2537 (Global) |
| Duyuruldu | Perşembe, 16 Nisan 2026 |
| Piyasaya sürüldü | Çarşamba, 29 Nisan 2026 |
| Durum | Satışta |
| Fiyatlar | €999 ₹79,999 |
Tasarım
| Yükseklik | 150.8 mm (5.94 inç) |
| Genişlik | 71.8 mm (2.83 inç) |
| Kalınlık | 8.2 mm (0.32 inç) |
| Ağırlık | 190 g (6.70 oz) |
| Kasa malzemeleri | Arka: Cam Çerçeve: Alüminyum Ön: Cam |
| Renkler | Siyah, Yeşil, Mor, Beyaz |
| Dayanıklılık | Toza ve suya dayanıklı (yüksek basınçlı su jetlerine dayanır; 1,5 m'ye kadar 30 dakika boyunca suya daldırılabilir) |
| Dayanıklılık sertifikaları | IP68, IP69 |
Ekran
| Ekran türü | LTPO AMOLED |
| Ekran boyutu | 6.31 inç |
| Çözünürlük | 1216 × 2640 piksel |
| Yenileme hızı | 120 Hz |
| En-boy oranı | 19.5:9 |
| Piksel yoğunluğu | 461 ppi |
| Ekran / gövde oranı | ≈ 90.2% |
| Maksimum parlaklık | 5000 cd/m² |
| Ekran koruması | Mohs seviye 4 |
| Ekran özellikleri | 1 milyar renk 2160Hz PWM Dimming Kapasitif dokunmatik ekran HDR10+ Çoklu dokunmatik ekran |
Donanım
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 5 |
| CPU çekirdekleri | 8 |
| CPU üretim teknolojisi | 3 nm |
| CPU frekansı | 3800 MHz |
| CPU mimarisi | 64-bit |
| Mikromimari | 2x 3.8 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.32 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Bellek tipi | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 829 |
| RAM | 12GB |
| Depolama | 256GB, 512GB |
| Depolama tipi | UFS 4.1 |
| Varyantlar | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Harici depolama | Hayır |
Yazılım
| İşletim sistemi | Android 16 (Baklava), en fazla 5 ana Android güncellemesi ile |
| Kullanıcı arayüzü | OriginOS 6 |
Ana kamera
| Kamera yetenekleri | Evet |
| Üçlü kamera | 50 MP, ƒ/1.6, 23 mm ( Geniş açı ), 1.0 μm, 1/1.56" Sensör boyutu Optik görüntü sabitleme (OIS) PDAF 50 MP, ƒ/2.7, 73 mm ( Periskop telefoto ), 0.8 μm, x3 Optik zoom, 1/1.95" Sensör boyutu Optik görüntü sabitleme (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 15 mm, 115° ( Ultra geniş açı ), 1.12 μm, 1/4.0" Sensör boyutu |
| Flaş desteği | Evet |
| Flaş türü | Çok odaklı LED flaş |
| Özellikler | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) Panorama Zeiss optik |
| Video desteği | Evet |
| Video çözünürlüğü | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60/120 fps 1080p @ 30/60/120 fps |
| Video özellikleri | Gyro-EIS, Optik görüntü sabitleme (OIS) |
Ön kamera
| Kamera yetenekleri | Evet |
| Tek kamera | 50 MP, ƒ/2.0, 20 mm ( Geniş açı ), 0.64 μm, 1/2.76" Sensör boyutu Otomatik odaklama (AF) |
| Özellikler | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) Zeiss optik |
Batarya
| Tür | Si/C Li-Ion |
| Kapasite | 6500 mAh |
| Kablolu şarj hızı | 90 W |
| Kablosuz şarj desteği | Evet |
| Kablosuz şarj hızı | 40 W |
| Özellikler | Bypass şarj Ters kablolu şarj Ters kablosuz şarj Kablolu şarj ile %0’dan %100’e 55 dakikada (belirtildiği gibi) |
Ağ
| SIM kart sayısı | Çift SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) Çift SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM + eSIM) |
| VoLTE desteği | Evet |
| Veri hızı | 5G, LTE, HSPA |
| 2G bantları | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G bantları | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G bantları | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b66 (1700 MHz) |
| 5G bantları | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n66 (2100), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Bağlantılar
| Wi-Fi desteği | Evet ( Wi-Fi 7 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Wi-Fi özellikleri | Dual-band |
| Bluetooth | Evet, v5.4 |
| USB portları | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB özellikleri | USB ile şarj, USB Yığın Depolama Aygıtı (UMS) |
| GPS desteği | Evet |
| GPS özellikleri | BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS, GPS (L1 & L5), QZSS (L1 & L5) |
| NFC desteği | Evet |
Multimedya
| Hoparlör | Evet |
| Kulaklık girişi | Hayır |
| Ses türü | Stereo hoparlörler |
| FM radyo | Hayır |
Özellikler
| Sensörler | İvmeölçer Pusula Jiroskop Yakınlık sensörü Ekran altı ultrasonik parmak izi sensörü |
| Özel özellikler | İsteğe bağlı ek zoom lensleri: 200 mm, 2,35x optik yakınlaştırma, Zeiss optiği USB Power Delivery |
Yasal uyarı: Bu sayfadaki bilgilerin %100 doğru olduğunu garanti edemeyiz.
Vivo X300 FE görselleri
Sıkça sorulan sorular
-
Vivo X300 FE fiyatı nedir?
Vivo X300 FE fiyatı €999, ilerleyen günlerde değişiklik gösterebilir.
-
Vivo X300 FE çıkış tarihi nedir?
Vivo X300 FE, Çarşamba, 29 Nisan 2026 tarihinde resmi olarak piyasaya çıktı.
-
Vivo X300 FE mağazalarda var mı?
Evet, Vivo X300 FE hâlâ üretimde olduğu için mağazalarda satılıyor.
-
Vivo X300 FE ağırlığı nedir?
Vivo X300 FE yaklaşık 190 gram ağırlığındadır.
-
Vivo X300 FE ekran boyutu nedir?
Vivo X300 FE ekranı 6.31 inç ölçüsündedir.
-
Vivo X300 FE 5G ağlarını destekliyor mu?
Evet, Vivo X300 FE n1, n2, n3, n5, n7, n8, n20, n26, n28, n38, n40, n41, n66, n75, n77, n78 bantlarında 5G ağ desteği sunuyor.
-
Vivo X300 FE kaç kameraya sahip?
Vivo X300 FE, arkada Üçlü kamera ve önde Tek kamera bulunuyor.