Vivo T5
Vivo T5 teknik özellikleri
Genel
| Marka adı | Vivo |
| Model | T5 |
| Model takma adı | V2545 (Global) |
| Duyuruldu | Cuma, 29 Mayıs 2026 |
| Piyasaya sürüldü | Cuma, 29 Mayıs 2026 |
| Durum | Satışta |
| Fiyatlar | €290 |
Tasarım
| Yükseklik | 166.6 mm (6.56 inç) |
| Genişlik | 78.4 mm (3.09 inç) |
| Kalınlık | 8.4 mm (0.33 inç) |
| Ağırlık | 219 g (7.73 oz) |
| Kasa malzemeleri | Arka: Plastik Çerçeve: Plastik Ön: Cam |
| Renkler | Siyah, Altın |
| Dayanıklılık | Toza ve suya dayanıklı (yüksek basınçlı su jetlerine dayanır; 1,5 m'ye kadar 30 dakika boyunca suya daldırılabilir) |
| Dayanıklılık sertifikaları | IP68, IP69 |
Ekran
| Ekran türü | IPS LCD |
| Ekran boyutu | 6.75 inç |
| Çözünürlük | 720 × 1570 piksel |
| Yenileme hızı | 120 Hz |
| En-boy oranı | 19.5:9 |
| Piksel yoğunluğu | 256 ppi |
| Ekran / gövde oranı | ≈ 85.3% |
| Maksimum parlaklık | 1250 cd/m² |
| Ekran koruması | Dayanıklılık veya aşırı koşullarda kullanım garanti edilmez, MIL-STD-810H uyumlu |
| Dokunmatik ekran | Evet |
| Ekran özellikleri | Kapasitif dokunmatik ekran Çoklu dokunmatik ekran |
Donanım
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 6s 4G Gen 2 |
| CPU çekirdekleri | 8 |
| CPU üretim teknolojisi | 6 nm |
| CPU frekansı | 2900 MHz |
| CPU mimarisi | 64-bit |
| Mikromimari | 4x 2.9 GHz – Cortex-A73 4x 1.9 GHz – Cortex-A53 |
| Bellek tipi | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 610 |
| RAM | 8GB |
| Depolama | 256GB |
| Depolama tipi | UFS 3.1 |
| Varyantlar | 256GB 8GB RAM |
| Harici depolama | Hayır |
Yazılım
| İşletim sistemi | Android 16 (Baklava) |
| Kullanıcı arayüzü | OriginOS 6 |
Ana kamera
| Kamera yetenekleri | Evet |
| Çift kamera | 50 MP, ƒ/2.0 ( Geniş açı ) 2 MP, ƒ/2.4 ( Derinlik ) |
| Flaş desteği | Evet |
| Flaş türü | LED flaş |
| Özellikler | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) Panorama |
| Video desteği | Evet |
Ön kamera
| Kamera yetenekleri | Evet |
| Tek kamera | 32 MP, ƒ/2.45 ( Geniş açı ) |
| Video desteği | Evet |
Batarya
| Tür | Si/C Li-Ion |
| Kapasite | 7200 mAh |
| Kablolu şarj hızı | 44 W |
| Özellikler | Ters kablolu şarj |
Ağ
| SIM kart sayısı | Çift SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| Veri hızı | LTE, HSPA |
| 2G bantları | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G bantları | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| 4G bantları | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b13 (700), b18 (800), b19 (800), b26 (850), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
Bağlantılar
| Wi-Fi desteği | Evet ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi özellikleri | Dual-band |
| Bluetooth | Evet, v5.1 |
| USB portları | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB özellikleri | USB ile şarj, USB Yığın Depolama Aygıtı (UMS) |
| GPS desteği | Evet |
| GPS özellikleri | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC desteği | Evet |
Multimedya
| Hoparlör | Evet |
| Kulaklık girişi | Hayır |
| FM radyo | Hayır |
Özellikler
| Sensörler | İvmeölçer Pusula Jiroskop Yakınlık sensörü Yan parmak izi sensörü |
Yasal uyarı: Bu sayfadaki bilgilerin %100 doğru olduğunu garanti edemeyiz.
Vivo T5 görselleri
Sıkça sorulan sorular
-
Vivo T5 fiyatı nedir?
Vivo T5 fiyatı €290, ilerleyen günlerde değişiklik gösterebilir.
-
Vivo T5 çıkış tarihi nedir?
Vivo T5, Cuma, 29 Mayıs 2026 tarihinde resmi olarak piyasaya çıktı.
-
Vivo T5 mağazalarda var mı?
Evet, Vivo T5 hâlâ üretimde olduğu için mağazalarda satılıyor.
-
Vivo T5 ağırlığı nedir?
Vivo T5 yaklaşık 219 gram ağırlığındadır.
-
Vivo T5 ekran boyutu nedir?
Vivo T5 ekranı 6.75 inç ölçüsündedir.
-
Vivo T5 5G ağlarını destekliyor mu?
Hayır, Vivo T5 5G ağlarını desteklemiyor.
-
Vivo T5 kaç kameraya sahip?
Vivo T5, arkada Çift kamera ve önde Tek kamera bulunuyor.