Lava Shark 2
Lava Shark 2 teknik özellikleri
Genel
| Marka adı | Lava |
| Model | Shark 2 |
| Duyuruldu | Salı, 26 Mayıs 2026 |
| Piyasaya sürüldü | Çarşamba, 10 Haziran 2026 |
| Durum | Çok yakında |
| Fiyatlar | €110 |
Tasarım
| Yükseklik | 165.9 mm (6.53 inç) |
| Genişlik | 76.8 mm (3.02 inç) |
| Kalınlık | 8.8 mm (0.35 inç) |
| Ağırlık | 210 g (7.41 oz) |
| Renkler | Siyah, Beyaz |
| Dayanıklılık | Toz geçirmez ve suya dayanıklı (su sıçramalarına karşı) |
| Dayanıklılık sertifikaları | IP64 |
Ekran
| Ekran türü | IPS LCD |
| Ekran boyutu | 6.75 inç |
| Çözünürlük | 720 × 1612 piksel |
| Yenileme hızı | 120 Hz |
| En-boy oranı | 20:9 |
| Piksel yoğunluğu | 262 ppi |
| Ekran / gövde oranı | ≈ 85.9% |
| Dokunmatik ekran | Evet |
| Ekran özellikleri | Kapasitif dokunmatik ekran Çoklu dokunmatik ekran |
Donanım
| Yonga seti | Unisoc T8200 |
| CPU çekirdekleri | 8 |
| CPU üretim teknolojisi | 6 nm |
| CPU frekansı | 2300 MHz |
| CPU mimarisi | 64-bit |
| Mikromimari | 2x 2.3 GHz – Cortex-A76 6x 2.1 GHz – Cortex-A55 |
| Bellek tipi | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 @850MHz |
| RAM | 4GB |
| Depolama | 64GB |
| Depolama tipi | UFS 2.2 |
| Varyantlar | 64GB 4GB RAM |
| Harici depolama | Evet |
| Kart yuvaları | microSDXC |
Yazılım
| İşletim sistemi | Android 16 (Baklava) |
Ana kamera
| Kamera yetenekleri | Evet |
| Tek kamera | 13 MP |
| Flaş desteği | Evet |
| Flaş türü | LED flaş |
| Özellikler | Yüksek Dinamik Aralık (HDR) Panorama |
| Video desteği | Evet |
| Video çözünürlüğü | 1080p @ 30 fps |
Ön kamera
| Kamera yetenekleri | Evet |
| Tek kamera | 5 MP |
| Video desteği | Evet |
Batarya
| Kapasite | 6000 mAh |
| Kablolu şarj hızı | 18 W |
Ağ
| SIM kart sayısı | Çift SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE desteği | Evet |
| Veri hızı | 5G, LTE, HSPA |
| 2G bantları | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G bantları | HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz |
| 4G bantları | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| 5G bantları | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Bağlantılar
| Wi-Fi desteği | Evet ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/b/g/n/ac |
| Bluetooth | Evet, v5.0 |
| USB portları | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB özellikleri | USB ile şarj, USB Yığın Depolama Aygıtı (UMS) |
| GPS desteği | Evet |
| GPS özellikleri | GLONASS, GPS |
| NFC desteği | Hayır |
Multimedya
| Hoparlör | Evet |
| Kulaklık girişi | Evet |
| FM radyo | Evet |
Özellikler
| Sensörler | İvmeölçer Yakınlık sensörü Yan parmak izi sensörü |
Yasal uyarı: Bu sayfadaki bilgilerin %100 doğru olduğunu garanti edemeyiz.
Lava Shark 2 görselleri
Sıkça sorulan sorular
-
Lava Shark 2 fiyatı nedir?
Lava Shark 2 fiyatı €110, ilerleyen günlerde değişiklik gösterebilir.
-
Lava Shark 2 için beklenen çıkış tarihi nedir?
Lava Shark 2, Çarşamba, 10 Haziran 2026 tarihinde satışa sunulacak.
-
Lava Shark 2 mağazalarda var mı?
Hayır, Lava Shark 2 henüz piyasaya çıkmadığı için resmi mağazalarda satılmıyor.
-
Lava Shark 2 ağırlığı nedir?
Lava Shark 2 yaklaşık 210 gram ağırlığındadır.
-
Lava Shark 2 ekran boyutu nedir?
Lava Shark 2 ekranı 6.75 inç ölçüsündedir.
-
Lava Shark 2 5G ağlarını destekliyor mu?
Evet, Lava Shark 2 n1, n2 bantlarında 5G ağ desteği sunuyor.
-
Lava Shark 2 kaç kameraya sahip?
Lava Shark 2, arkada Tek kamera ve önde Tek kamera bulunuyor.