Huawei P60 Pro
Huawei P60 Pro teknik özellikleri
Genel
| Marka adı | Huawei |
| Model | P60 Pro |
| Model takma adı | MNA-AL00 (Global) MNA-LX9 (Global) |
| Duyuruldu | Perşembe, 23 Mart 2023 |
| Piyasaya sürüldü | Cuma, 31 Mart 2023 |
| Durum | Satışta |
| Fiyatlar | €679.99 |
Tasarım
| Yükseklik | 161 mm (6.34 inç) |
| Genişlik | 74.5 mm (2.93 inç) |
| Kalınlık | 8.3 mm (0.33 inç) |
| Ağırlık | 200 g (7.05 oz) |
| Renkler | black, green, rococo pearl color, violet |
| Dayanıklılık | dust resistant water resistance |
| Dayanıklılık sertifikaları | IP68 |
Ekran
| Ekran türü | ltpo oled |
| Ekran boyutu | 6.67 inç |
| Çözünürlük | 1220 × 2700 piksel |
| Yenileme hızı | 120 Hz |
| Piksel yoğunluğu | 444 ppi |
| Ekran / gövde oranı | ≈ 89.8% |
| Ekran koruması | kunlun glass |
| Dokunmatik ekran | Evet |
| Çerçevesiz ekran | Evet |
| Ekran özellikleri | 1 billion colors capacitive touchscreen multi touch display |
Donanım
| Yonga seti | Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 |
| CPU çekirdekleri | 8 |
| CPU üretim teknolojisi | 4 nm |
| CPU frekansı | 3.0 GHz |
| CPU mimarisi | 64-bit |
| Mikromimari | 1x 3.0 GHz – Cortex-X2 3x 2.5 GHz – Cortex-A710 4x 1.8 GHz – Cortex-A510 |
| Bellek tipi | LPDDR5 |
| GPU | Qualcomm Adreno 730 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Depolama | 256GB, 512GB |
| Depolama tipi | UFS |
| Varyantlar | 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Harici depolama | Evet |
| Kart yuvaları | Nano Memory |
Yazılım
| İşletim sistemi | HarmonyOS 3.1 |
| Kullanıcı arayüzü | emui 13 1 europe, harmonyos 3 1 china |
| Google Play Hizmetleri | Hayır |
Ana kamera
| Kamera yetenekleri | Evet |
| Üçlü kamera | 48 MP, 25 mm ( Geniş açı ) optical image stabilization ois pdaf 48 MP, ƒ/2.1, 90 mm ( Telefoto ), x3.5 Optik zoom pdaf sensor shift optical image stabilization ois 13 MP, ƒ/2.2, 13 mm ( Ultra geniş açı ) autofocus af |
| Flaş desteği | Evet |
| Flaş türü | LED flaş |
| Özellikler | high dynamic range hdr laser autofocus panorama color spectrum sensor |
| Video desteği | Evet |
| Video çözünürlüğü | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 960/30/60 fps |
| Video özellikleri | gyro eis |
Ön kamera
| Kamera yetenekleri | Evet |
| Tek kamera | 13 MP, ƒ/2.4 ( Ultra geniş açı ) |
| Özellikler | high dynamic range hdr panorama |
| Video desteği | Evet |
| Video çözünürlüğü | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30 fps |
Batarya
| Tür | Li-Poly |
| Kapasite | 4815 mAh |
| Kablolu şarj hızı | 88 W |
| Kablosuz şarj desteği | Evet |
| Kablosuz şarj hızı | 50 W |
| Özellikler | reverse wireless charging |
Ağ
| SIM kart sayısı | Tek SIM (Nano-SIM) Çift SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE desteği | Evet |
| Veri hızı | LTE, HSPA |
| 2G bantları | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| 3G bantları | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G bantları | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
Bağlantılar
| Wi-Fi desteği | Evet ( Wi-Fi 6 ) |
| Wi-Fi standartları | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Wi-Fi özellikleri | dual band, wi fi direct |
| Bluetooth | Evet, v5.2 |
| USB portları | USB Type-C 3.1 USB On-The-Go |
| USB özellikleri | usb charging, usb mass storage device ums |
| GPS desteği | Evet |
| GPS özellikleri | bds, galileo, glonass, gps l1 l5, navic, qzss |
| NFC desteği | Evet |
Multimedya
| Hoparlör | Evet |
| Kulaklık girişi | Hayır |
| Ses türü | stereo speakers |
| FM radyo | Hayır |
Özellikler
| Sensörler | accelerometer compass magnetometer gyroscope proximity sensor optical under display fingerprint sensor |
| Özel özellikler | bds satellite messaging |
Yasal uyarı: Bu sayfadaki bilgilerin %100 doğru olduğunu garanti edemeyiz.
Huawei P60 Pro görselleri
Sıkça sorulan sorular
-
Huawei P60 Pro fiyatı nedir?
Huawei P60 Pro fiyatı €679.99, ilerleyen günlerde değişiklik gösterebilir.
-
Huawei P60 Pro çıkış tarihi nedir?
Huawei P60 Pro, Cuma, 31 Mart 2023 tarihinde resmi olarak piyasaya çıktı.
-
Huawei P60 Pro mağazalarda var mı?
Evet, Huawei P60 Pro hâlâ üretimde olduğu için mağazalarda satılıyor.
-
Huawei P60 Pro ağırlığı nedir?
Huawei P60 Pro yaklaşık 200 gram ağırlığındadır.
-
Huawei P60 Pro ekran boyutu nedir?
Huawei P60 Pro ekranı 6.67 inç ölçüsündedir.
-
Huawei P60 Pro 5G ağlarını destekliyor mu?
Hayır, Huawei P60 Pro 5G ağlarını desteklemiyor.
-
Huawei P60 Pro kaç kameraya sahip?
Huawei P60 Pro, arkada Üçlü kamera ve önde Tek kamera bulunuyor.
-
Huawei P60 Pro üzerinde Google Play Hizmetleri kullanabilir miyim?
Hayır, Huawei P60 Pro Google Play Hizmetlerini desteklemiyor.