Menü

Tema

Dil

Huawei P60 Pro 13
Huawei

Huawei P60 Pro

  • İşletim sistemi HarmonyOS 3.1 13.1 (Avrupa)
  • Ekran 6.67 inç 1220x2700 piksel
  • Batarya 4815 mAh Li-Poly
  • Performans 8/12GB RAM Snapdragon 8+ Gen 1
  • Kamera 48MP 2160p
  • Depolama 256/512GB UFS

Huawei P60 Pro teknik özellikleri

Genel

Marka adı
Huawei
Model
P60 Pro
Model takma adı
MNA-AL00
MNA-LX9
Duyuruldu
Perşembe, 23 Mart 2023
Piyasaya sürüldü
Cuma, 31 Mart 2023
Durum
Satışta
Fiyatlar
€560.15

Tasarım

Yükseklik
161 mm (6.34 inç)
Genişlik
74.5 mm (2.93 inç)
Kalınlık
8.3 mm (0.33 inç)
Ağırlık
200 g (7.05 oz)
Renkler
Siyah, Yeşil, Rokoko İnci rengi, Mor
Dayanıklılık
Toza dayanıklı
Su direnci
Dayanıklılık sertifikaları
IP68

Ekran

Ekran türü
LTPO OLED
Ekran boyutu
6.67 inç
Çözünürlük
1220 × 2700 piksel
Yenileme hızı
120 Hz
Piksel yoğunluğu
444 ppi
Ekran / gövde oranı
≈ 89.8%
Ekran koruması
Kunlun Cam
Dokunmatik ekran
Evet
Çerçevesiz ekran
Evet
Ekran özellikleri
1 milyar renk
Kapasitif dokunmatik ekran
Çoklu dokunmatik ekran

Donanım

Yonga seti
Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1
CPU çekirdekleri
8
CPU üretim teknolojisi
4 nm
CPU frekansı
3.0 GHz
CPU mimarisi
64-bit
Mikromimari
1x 3.0 GHz – Cortex-X2
3x 2.5 GHz – Cortex-A710
4x 1.8 GHz – Cortex-A510
Bellek tipi
LPDDR5
GPU
Qualcomm Adreno 730
RAM
8GB, 12GB
Depolama
256GB, 512GB
Depolama tipi
UFS
Varyantlar
256GB 8GB RAM
256GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
Harici depolama
Evet
Kart yuvaları
Nano Memory

Yazılım

İşletim sistemi
HarmonyOS 3.1
Kullanıcı arayüzü
EMUI 13.1 (Avrupa), HarmonyOS 3.1 (Çin)
Google Play Hizmetleri
Hayır

Ana kamera

Kamera yetenekleri
Evet
Üçlü kamera
48 MP, 25 mm ( Geniş açı )
Optik görüntü sabitleme (OIS)
PDAF

48 MP, ƒ/2.1, 90 mm ( Telefoto ), x3.5 Optik zoom
PDAF
Sensör kaydırmalı optik görüntü sabitleme (OIS)

13 MP, ƒ/2.2, 13 mm ( Ultra geniş açı )
Otomatik odaklama (AF)
Flaş desteği
Evet
Flaş türü
LED flaş
Özellikler
Yüksek Dinamik Aralık (HDR)
Lazer otomatik odaklama
Panorama
Renk spektrum sensörü
Video desteği
Evet
Video çözünürlüğü
2160p @ 30/60 fps
1080p @ 960/30/60 fps
Video özellikleri
Gyro-EIS

Ön kamera

Kamera yetenekleri
Evet
Tek kamera
13 MP, ƒ/2.4 ( Ultra geniş açı )
Özellikler
Yüksek Dinamik Aralık (HDR)
Panorama
Video desteği
Evet
Video çözünürlüğü
2160p @ 30/60 fps
1080p @ 30 fps

Batarya

Tür
Li-Poly
Kapasite
4815 mAh
Kablolu şarj hızı
88 W
Kablosuz şarj desteği
Evet
Kablosuz şarj hızı
50 W
Özellikler
Ters kablosuz şarj

Ağ

SIM kart sayısı
Tek SIM (Nano-SIM)
Çift SIM (Nano-SIM + Nano-SIM)
VoLTE desteği
Evet
Veri hızı
LTE, HSPA
2G bantları
GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
CDMA: 800 MHz
3G bantları
HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz
4G bantları
LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz)

Bağlantılar

Wi-Fi desteği
Evet ( Wi-Fi 6 )
Wi-Fi standartları
802.11/a/b/g/n/ac/ax
Wi-Fi özellikleri
Dual-band, Wi-Fi Direct
Bluetooth
Evet, v5.2
USB portları
USB Type-C 3.1
USB On-The-Go
USB özellikleri
USB ile şarj, USB Yığın Depolama Aygıtı (UMS)
GPS desteği
Evet
GPS özellikleri
BDS, GALILEO, GLONASS, GPS (L1 & L5), NavIC, QZSS
NFC desteği
Evet

Multimedya

Hoparlör
Evet
Kulaklık girişi
Hayır
Ses türü
Stereo hoparlörler
FM radyo
Hayır

Özellikler

Sensörler
İvmeölçer
Pusula / Manyetometre
Jiroskop
Yakınlık sensörü
Ekran altı optik parmak izi sensörü
Özel özellikler
BDS Uydu Mesajlaşması

Yasal uyarı: Bu sayfadaki bilgilerin %100 doğru olduğunu garanti edemeyiz.

Huawei P60 Pro görselleri

Sıkça sorulan sorular

Huawei P60 Pro fiyatı nedir?

Huawei P60 Pro fiyatı €560.15, ilerleyen günlerde değişiklik gösterebilir.

Huawei P60 Pro çıkış tarihi nedir?

Huawei P60 Pro, Cuma, 31 Mart 2023 tarihinde resmi olarak piyasaya çıktı.

Huawei P60 Pro mağazalarda var mı?

Evet, Huawei P60 Pro hâlâ üretimde olduğu için mağazalarda satılıyor.

Huawei P60 Pro ağırlığı nedir?

Huawei P60 Pro yaklaşık 200 gram ağırlığındadır.

Huawei P60 Pro ekran boyutu nedir?

Huawei P60 Pro ekranı 6.67 inç ölçüsündedir.

Huawei P60 Pro 5G ağlarını destekliyor mu?

Hayır, Huawei P60 Pro 5G ağlarını desteklemiyor.

Huawei P60 Pro kaç kameraya sahip?

Huawei P60 Pro, arkada Üçlü kamera ve önde Tek kamera bulunuyor.

Huawei P60 Pro üzerinde Google Play Hizmetleri kullanabilir miyim?

Hayır, Huawei P60 Pro Google Play Hizmetlerini desteklemiyor.